| numaieoadi a întrebat:

Fac sala de 1 an, timp in care am slabit si am pus si masa musculara, dar tot nu pot scapa de grasimea abdominala. nu stiu ce ar trebui sa mananc pentru a scapa de grasime dar in acelasi timp sa cresc in masa musculara. precizez ca am (17 ani 1.84 si 79kg ) multumesc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te cred cea mai enervanta e grasimea abdominala din toate grsimile ale organismului,la barbati acolo se depune prima oara si organismul se incapataneaza sa scape de ea,de vina e evolutia umana acolo mereu ne tineam provizile,suntem animale, mamifere grasimea e esentiala noi mereu am fost infometati deci nu te mira e foarte greu, manca proteine multe, renunta la paine, zahar, mezeluri etc
si fa cardio zilnic

| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa scapi de grasime si sa cresti in masa musculara.

DIN CONTRA, cand scazi in grasime, PIERZI o parte din masa musculara.

Tot ce poti sa faci e minimizezi cat pierzi din masa.

| NDC12 a răspuns:

Faci sala de un an si nu stii asta?

| MaryaMayra a răspuns:

Buna! eu mananc totul fiert sau crud(legume)... fara paine, fara dulciuri, fara sucuri de niciun fel si am reusit sa scad de acea grasime incomoda...bafta,mai ales ca tu faci si sala!