| anonim_4396 a întrebat:

fac sală de 2 săptămâni și realizez un lucru.
În momentul în care fac biceps și piept, când am gantera în mână și fac repetări, în momentul în care o las la maxim în jos, adică mâna o las la maxim în jos și cu greutatea în mana, mă doare tendonul, mai exact unde este cotul, dar pe antebrat, știți unde "se iau analizele" de obicei laughing, acolo mă doare, cred că este tendonul sau ceva?
Cine se pricepe vă rog, durerea nu este enormă, dar e ca o înțepătură așa și e destul de deranjantă.
PS: se intampla doar cand las mana la maxim in jos, si am o greutate in mana.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si mie la fel dar la inceput dar apoi numai simt nimic, esti barbat nu te lasa doborat de o intepatura, in orice caz sa faci corect ceea ce faci, nu lua greutate mare ca poate afecta colona

| mudokins78 a răspuns:

Lasă-le!
Altfel o să ajungi ca vai de tine!

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru mudokins78):

laughing Am înțeles.
Nici nu știu ce legătură ai avea tu cu categoria "SPORT" pe TPU, dar înfine.

| mudokins78 a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Păi si eu am facut lupte, shotokan, etc. Şi le-am lăsat!

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru mudokins78):

Viața ta, cazurile tale.
Nu lăsa frustrăriile să vorbească în locul tău

| mudokins78 a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Da! Ai dreptate! Scuze!

| DovleacTurbat a răspuns:

Asigura-te ca te incalzesti corespunzator, executi corect si nu in ultimul rand sa nu fie vreun pui de febra in zona respectiva, cel putin asa patesc cand lucrez cu greutati prea mari, a 2 zi mor de durere de abia pot indrepta mainile, durerea nu fiind in zona tendonului ci la capetele antebratului plus bicepsul.

Răspuns utilizator avertizat