| XcritiX a întrebat:

fac sala de 6 luni si am luat pauza 3 luni, m-am ingrasat cu 2 3 kg si mi se pare ca sunt prea grasthinking cum as putea sa slabesc mai repede tinand cont ca de 3- 4 ori pe saptamana ma duc la sala. ma refer la alimentatie sau niste exercitii recomandate sa slabesc mai repede

Răspuns Câştigător
| CoSmInEl500 a răspuns:

Oragismul tau se obisnuise cu efortul asa ca iti consuma energia depunand masa musculara. In momentul in care nu te-ai mai dus la sala energia a fost transformata in depozite de grasime. Probabil ca va fi suficient sa mananci mai putin si sa faci sport mai mult.

4 răspunsuri:
| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Cardio frate...2-3 zile pe saptamana minim 28 de minute si abdomene.
mananca de 3-5 ori pe zi dar mancaruri usoare si ma refer la, legume fierte (brocoli, asparagus)

| Gangsta4Life a răspuns:

Deci ...incearca neste cardio.la sala te duci sa maresti masa musculara si poate daca tragi destul de tare pierzi si neste kg, altfel la sala pierzi kg dar mai greu.Ce e cardio? iti dau un exemplu ...iesi afara si ia-o la fuga :D sau daca rezisti uite un link http://youtu.be/sGWAm5nMZG4

| Raulee a răspuns:

Nu manca dupa 6 si 7, nu manca paine aproape de loc bea foarte multa apa ca sa eliminii abdomene alearga sari coarda

| Alex114 a răspuns:

Prea mult cardio mananca si muschi ai grija 60%este mancarea lasa draq legumele fierte vezi cate grame de proteine,de indulcitor, de carbohidrati, are nevoie corpul tau si scade foarte putin din carbohidrati si neaparat din zahar de cele mai multe ori cand nivelul de insulina oscileaza in timpul zilei fff mult de asta te ingrasi.UUU nu uita de sare sau sodiu...cum vrei... poti slabi fara cardio desi e sanatos, nu exagera nu uita 60%ceea ce mananci >>>>ESTI CE MANANCI