| Coblex a întrebat:

Fac sala de 8-9 luni si am pornit de la o greutate de 51de kg si am ajuns pe la 61 (am 18 ani si 1.70), dar am o foarte mare nedumerire. Nu inteleg de ce abdomenul meu nu e vizibil tinand cont ca musculatura corpului s- a dezvoltat cat de cat. Oare e pentru faptul ca in cele 10kg acumulate de masa si grasime, grasimea sa fie problema? Pentru ca pot spune ca am un strat micut de grasime pe abdomen dar era cam imposibil sa cresc doar in musculatura si nu si in tesut adipos. Credeti ca e nevoie sa incep o definire chiar daca nu sunt asa de "mare" in masa?

2 răspunsuri:
| Paul754880338 a răspuns:

Masa musculara fara grasime! Super! Tare!
Se poate desigur doar trebuie sa iti revizuiesti total conceptul de alimentatie. Nu te teme, nu e greu.

| Gabriel2424 a răspuns:

Nu, mai pune masa musculara cat crezi ca mai trebuie si dupa fai 2-3 saptamani definire, atunci cand pui masa musculara pui grasime fara sa vrei.