| Polinco a întrebat:

Ieri am inceput sa fac 100 de flotari pe zi timp de 30 de zile, iar astazi am facut o febra musculara si nu prea mai pot sa fac 100 de flotari pe ziua de astazi. Ieri inainte sa incep sa le fac am facut incalzirea care a durat cam 5-10 minute. Cum pot sa evit sa nu mai fac febra musculara?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Repaus... Ai făcut un efort mai puțin obișnuit, e normal să ai febră musculară, e frumos să-ți iei pauză. Dacă ții neapărat la acel challenge continui așa, cu dureri, fă-le eventual mai superficial ca să fie numărul și să nu rupi recordul. happy

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu ai cum. Continuă să faci flotări și în câteva zile febra musculară o să dispară total și nu o să revină dacă continui să faci efort.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mastadont):

Ce amuzant, vrea sa puna muschi cu niste amarate de flotari laughing)