| AlinMilarez a întrebat:

imi poate spune cineva niste metode prin care pot scapa de muschii de pe gambe? De mic copil iubesc bicicleta si sunt aproape 12 ani si acum imi pare rau ca am facut atata ciclism ca am gambele imense si nu stiu cum sa scap de ele ca sunt un chin, la alergat imediat obosesc fiind mai mari sunt si mai grele si imi gasesc greu si haine, ajutor pls sad am inteles ca daca ma opresc din a le antrena si din bicicleta muschiu o sa scada, e adevarat? (Fac sala si fac cate 30-40 repetari pe serie cu greutate mica pentru a le stria, sau cel putin incerc) dau funda!

2 răspunsuri:
| amy470 a răspuns:

Cum naiba ai făcut gambele la bicicleta fara coapse.In fine, cu greutăți mici nu ai cum sa slăbești gambele, muchii de atrofiază de la sine daca nu sunt antrenati dar asta durează luni sau ani.De acum cel mai bine ar fi sa antrenezi ceilalți mușchi

| AlinMilarez explică (pentru amy470):

Pai fiind bmx stai mai mult in picioare cand pedalezi, cand tragi de ea sa sari gambele si muschii anghinali sunt cei mai solicitati, de asta coapsele nu sunt cine stie ce.