| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti explica cum pot sa cresc in masa musculara?(si cum functioneaza toata chestia asta?)(si cum sa calculez cate calorii trebuie sa consum pe zi?)?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Procesul e simplu: in timpul exercitiilor se produc micro-rupturi de fibre in muschi. In perioada de odihna, acele micro-rupturi se refac cu proteine si atunci creste muschiul.

Pe scurt: la sala "distrugi", acasa "reconstruiesti". Muschii se fac in bucatarie!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Kg,inaltime,varsta?

| Sugeticarasu a răspuns (pentru RAY):

Kg 50/55, inaltime 1, 60, 15 ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt tabele de valoarea calorică a alimentelor.
Masa musculară crește dacă exersezi mușchii.