| SporeBox a întrebat:

Imi puteti spune niste exercitii pentru pieptul inferior si superior pe care le pot face cu niste gantere acasa? Eu fac fluturari si ridicari la piept cu ganterele dar stiu ca la sala faceam asta si pe plan inclinat cu capul in jos si in sus dar eu nu am plan inclinat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotări, și flotări la paralele. "Cu greutatea corpului.", Da ai auzit bine, dar nu doar serii de 8-12 tipic "body building"
Fă 200-500 poate chiar 1000 de flotari, diferite tipuri de flotări in multe planuri. Eu simt mai bine pieptul la flotări și greutatea corpului, decât în planuri nu gantere sau haltere sunt nefolositoare. Și vad rezultate mai bune.

nu ai nevoie de gantere, și ganterele alea sunt limitate, nici nu trebuie sa faci fluturări doar pentru a suplimenta exercițiile compuse.