| SporeBox a întrebat:

Imi puteti spune un site de incredere de unde pot cumpara articole de forta, adica gantere, bare pentru haltere etc (nu stiu exact cum se numesc). Nu as vrea sa comand de le eMAG pentru ca e urata plata transportului. Stiti voi un astfel de site si poate si unele mai ieftine?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu de la Decathlon am cumparat doua gantere si le am de ani de zile, mai ma joc cu ele
https://www.decathlon.ro/set-gantere-20-kg-id_8491831.html
https://www.youtube.com/watch?v=i6PY_Q9q51I Antrenament Brate Acasa

https://www.youtube.com/watch?v=dS9QViL8Kzc Antrenament Pentru Piept Acasa doar cu Gantere

https://www.youtube.com/watch?v=5AIBHzMzb2w Alimentatia pentru Masa Musculara

bafta mann

suntserios
| suntserios a răspuns:

Decathlon

| mihai69 a răspuns:

La eMag poți comanda cu livrare la easybox - e cel mai ieftin transport - 5 lei.

| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala, ai acolo tot ce-ti trebuie.

Nu cred ca ai tu spatiu in casa pentru echipamente (spre exemplu o haltera are 2.2 metri, iti dai seama ce greu te plimbi cu ea prin casa?).

| SporeBox explică (pentru Cosmin86):

Imi dau seama dar pana trece faza cu coronavirus trebuie sa fac ceva, nu pot sa stau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SporeBox):

Sălile de fitness s-au redeschis demult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SporeBox):

Si asta e adevarat. Ai unde sa montezi o bara de tractiuni?

Ideea e sa nu pierzi timpul cu exercitii de izolare, ar trebui sa incerci exercitii de baza, multiarticulare, alea sunt cele mai eficiente (chiar si acasa).

Eu nu ti-as recomanda haltera deocamdata (decat daca stai la casa si ai camere mari), ci: o bara de tractiuni cu mai multe prize, o banca reglabila si gantere reglabile. Pentru picioare poti face genuflexiuni cu ceva greu in spate (cihar si alta persoana daca poti) sau te poti antrena pentru genuflexiuni intr-un picior.

p.s.: la decathlon te-ai uitat?

| SporeBox explică (pentru Cosmin86):

M-am uitat la decathlon si cred ca de acolo o sa si iau. Eu stau la casa si am un spatiu in curte unde imi fac exercitiile si m-am gandit ca nu ar strica o haltera mai ales ca nu am prea multe exercitii pe care sa le fac cu ganterele. Cat despre bara de tractiuni nu stiu ce sa zic, adica nu as vrea sa investesc foarte mult pentru ca nu o sa ma bazez pe sala de acasa. Acum s-a deschis un parc la vreo 50 de metri de casa mea si acolo sunt si chestii pe care ar trebui sa se catere copiii si am incercat sa fac si eu tractiuni la ele la mai multe prize si nu am reusit sa fac mai multe de 3. Dar o sa tin cont de sfaturile tale si o sa vad daca mai pot adauga ceva in antrenamentul meu.

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca s-au redeschis dar pericolul nu a trecut. Eu sunt tanar, nu ar fi o mare problema pentru mine daca iau ceva dar am bunici batrani acasa si nu vreau sa imi asum niciun risc.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Vezi daca gasesti ce doresti la Decathlon sau Sportisimo.

| mariusalex2019 a răspuns:

Decathlon