| suntperfect a întrebat:

in legatura cu program de antrenament cu greutati, ar putea sa imi dea cineva exemplu de un program in care sa antrenez toate grupele de muschi de 2 ori pe saptamana?
Momentan folosesc proframul asta :
Luni : piept si biceps si abdomen
Marti : picioare si umeri
Miercuri : spate si triceps
Joi :2 exercitii pentru picioare, biceps si piept
Viner : 3 exercitii pentru umeri, spate si triceps.
Ar putea cineva care este experimentat in domeniu sa ma corecteze daca am gresit ceva la program. Va rog mult!

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

E o prostie de program. Programele unde faci TOATE grupele de 2 ori pe sapt. sunt o prostie.

Incearca o "rotatie", cum facea Dorian Yaten, el avea antrenament pe 6 zile, si in ziua 7 o lua de la capat.

Astfel : in saptamana 1 pieptul era lucrat de 2 ori, in saptamana 2 spatele era lucrat de 2 ori si tot asa.