| Cillix a întrebat:

In ultimele luni ma "chinui" cu problema kg in plus, sunt baiat si dupa 4 ani care faceam spor de 4 ori pe satpamana cate 2 ore (lupte) m-am lasat brusc si m-a luat in greutate cam 20kg, ajungand de la 60+ la 80+ bine inteles mare mea problema nu e ceea ce afiseaza un cant, am burta si e destul de frustranta toata treaba asta... si vreau sa imi pun la incercare ambtia sa fac 4 alergari pe saptamana plus 100 de flotari abdomene si genoflexiuni, imi poate spune cat de eficient as putea sa "slabesc" folosind aceasta metoda? Stie cineva daca as putea face ceva in plus sau un fle de program?(ce gen de mancare sa evit) repet nu vreau sa dau jos neaparat din kg vreua sa am din nou abdomen

7 răspunsuri:
| antoniaidk a răspuns:

Da,cred ca vei slabi cu acea metoda.mananca cat mai sanatos, fereste-te de fast food si nu manca dupa ora 8 seara.bafta happy

| ManTheMan8 a răspuns:

Alimentatia rezolva totul.

| Cillix explică:

Si despre ora la care ar trebui facute imi poate spune cineva ceva?

| Karminq a răspuns:

Ca să scapi de burtă fă abdomene si mănâncă de 10 ori pe zi! Adică nu mănâncă ci "ciuguleste" câte ceva, foarte puțin...app cu ambiție poți :* este foarte bun sportul

| Xanderr a răspuns:

Salut am avut aceeasi problema si eu acum cativa ani.Ca mancare ce sa eviti grasimile prajeala uleiurile.Incearca sa mananci echilibrat de 3 ori pe zi nu te infometa si bea multa apa.Mananca alimente cu continut bogat in proteine precum lapte oua crne dar nu prajita fiarta. Poti manca si soia.Ca exercitii iti recomand street workout ul.Incepi sa lucrezi cu greuatea corpului. Flotari, tractiuni, genuflexiuni..Ca program iti spun asa:incearca sa lucrezi anumite grupe pe zile diferite adica luni flotari in care lucrezi triceps si piept marti genuflexiuni alergari, miercuri tractiuni la biceps si tot asa.Important nu te suprasolicita nu iti faci bine.Si nu uita ca rezultatele se vad in timp, mult succes!

| EcAndreea a răspuns:

Salut,am avut si eu problema asta cu greutatea, pe parcursul anului trecut am pus 8 kg, dar le am dat jos in vacanta de vara, fara exercitii. Decat foarte rar faceam 500 genoflexiuni pe zi. Eu am slabit mancand orice, absolut orice, numai ca mai putin, si mestecam incet. Asta dupa ce am descoperit cartea "Te pot face sa slabesti" de Paul nu stiu cum. Nu e nevoie sa citesti cartea sa te descurci mai bine. Stiu ca nu e un raspuns la ce ai intrebat tu, voiam doar sa iti zic ca poti slabi si fara exercitii sau sa mananci decat sanatos.