| EddyHighschoollife a întrebat:

Intrebarea mea este legata de tipul somatic pe care il am. Am 1.81 si 75 de kg, am nu am oasele subtiri, chiar le am tari, si am pus putina burta deoarece mancam destul de multi cremwursti si fastfood, dar am muschi totusi, am un crop ok, insa am putina burta. Rezist la efort, am facut 5 ani de fotbal. Va puteti da seama ce tip somatic am.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar care-i intrebarea?

| EddyHighschoollife explică (pentru Violleta2022):

Va puteti da seama ce tip somatic am?

| Violleta2022 a răspuns (pentru EddyHighschoollife):

Din pacate, noi nu ne putem da seama, pentru ac nu avem o poza cu tine sau corpul tau, iar descrierea este incompleta.
De exemplu, spui: ""nu am oasele subtiri, chiar le am tari"
Poate voiai sa spui "mari" nu "tari"
Dar, ma rog, oricum nu este completa descrierea ta din ce ai scris mai sus, ca sa putem sa-ti spunem ce tip somatic, asa ca, poti afla singur din linkul de dedesubt.
Cel mai probabil esti ENDOMORF dupa burtica pe care spui ca o ai.

http://www.muscleboom.ro/wp-content/uploads/2012/01/tipuri-somatice.jpg

https://valentinbosioc.com/tipuri-somatice/