| Mertezaker1212 a întrebat:

La abdomen mi se vad doar cele 4 pătrățele.Nici nu prea am lucrat la ele dar doar atat se vede, întrebarea este următoarea: Pot face 6 pătrățele?

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate kg ai? Ai macar 80? Ca daca ai patratele la 60 kg, nu inseamna nimic, orice slabanog are patratele asa cum orice grasa are sani.

| Mertezaker1212 explică (pentru Cosmin86):

Frate,am 15 ani, 1.70 si 62 kg, nu am mai menționat dar am vrut să știu dacă mai pot face inca 2 si sa fac 6 per total, six patchhappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mertezaker1212):

Daca ajungi la 55 kg, fara sa pierzi mult din masa musculara printr-o alimentatie bogata in proteine, da, poti.

Doar ca o sa cantaresti cat o gantera.

| Mertezaker1212 explică (pentru Cosmin86):

Problema este ca nu vreau sa dau jos din masa musculara, vreau si sa pun pe mine..cam aici e problema.Stiu ca ma pot defini dar voi scade din masa musculara însă vreau pun masa musculara si sa imi fac zic patch-ul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mertezaker1212):

Ai putea sa faci 1 an masa musculara (4-5 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati, poti sa bagi si 4 fripturi pe zi) si antrenament serios la sala. Si apoi sa faci 1-2 luni definire.

| Mertezaker1212 explică (pentru Cosmin86):

La asta m-am gândit si eu.dar acum vine vara..si te-ai prins tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mertezaker1212):

Vara viitoare. Vara asta nu mai ai ce sa faci, decat comentarii inutile pe TPU sau alte forumuri... e prea scurt timpul, nici cu injectii cu steroizi nu mai ai timp.

| Mertezaker1212 explică (pentru Cosmin86):

laughing)
Ai zis bine, oricum nici nu vreau sa ma ating se steroizi, dar ai zis bine laughing

| Gabriel9707 a răspuns:

Bineinteles ca poti face 6 patratele, rebuie doar sa te focusezi mai mult pe partea aceea can iti antrenezi abdomenul. Sunt multe videoclipuri pe Youtube despre ce fel de exercitii trebuie sa faci.

| tal4556 a răspuns:

Poate sa ai doar 4, mai sunt unele persoane. dar e f bine ca se vad laughing

| Mertezaker1212 explică (pentru tal4556):

La cât am mâncat zilele astea de sărbători nici alea nu se mai văd laughing))))