| HourMind a întrebat:

La scoala facem des handball,dar eu nu prea stiu sa trag,deoarece am sutul foarte incet,cum as putea sa fac sa dau goluri chiar daca am sutul incet? Vreau sa ma duc si la sala sa mai pun forta,pentru ca sunt destul de slab la de astea si vreau si eu sa dau goluri deoarece cand am jucat prima data handbal am dat gol din noroc,am dat si dupa si m-am oprit la 6, pentru ca colegii nu imi mai dau pasa si suteaza doar aia foarte buni,is bun si in poarta, dar sunt altii care stau, cum as putea sa ii conving sau sa dau mai tare sau mai bine?

2 răspunsuri:
| readytofly a răspuns:

Salut. La handball nu tragi/sutezi, ci arunci big grin Sunt tutoriale pe Youtube, "how to throw at handball" care te pot ajuta. Poti merge si la cluburi sportive pentru elevi sa exersezi, sunt ieftine sau gratuite.

| Mirumirela21 a răspuns:

Un mic secret: când vrei să dai gol, prefă-te că vrei sa dai direct spre portar, dar suteste ori mai jos, ori pe lângă colturi sus. Dai cu toată forța, nu cu o aruncare ușoară si nefolositoare.