| MarcuPopescu a întrebat:

m-am apucat de sala de o săptămâna și ca proteine îmi fac eu un shacke din banane lapte și doua oua este bun?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ouale sunt crude? Ca daca da, ouale crude au o enzima (avidina) care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Si de ce te complici asa? Baga o friptura. Ce-ai tu acolo contine maxim 15 grame de proteina, pe cand o friptura are 30-40 de grame de proteina (+ creatina, B-uri, etc.).

p.s.: daca vrei neaparat proteina "de baut", de ce nu-ti cumperi de la un magazin de suplimente? Gen whey gold. E mai buna decat terciul pe care il faci tu.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bun. Dar ai grija sa nu te strici la stomac. Este remediul ideal pentru constipatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.