| lafamiliaa a întrebat:

M-am apucat de sala recent si ce voiam sa intreb este daca trebuie sa tin regim si sa consum aceeasi cantitate de nutrienti chiar si in zilele cand nu ma duc la sala?
Ma refer in in weekend cand nu am activitate fizica mai pot reduce din cantitatea de mancare sau trebuie sa mananc la fel ca intr-o zi de antrenament?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiNoS a răspuns:

Mananci mai putin cand nu te duci la sala daca esti endomorf

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Carbohidratii sunt recomandati de obicei, dar mananca mancare de calitate, nu te duci la sala sa bagi un mec sau cartofi prajiti acasa

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreeaDaniela2000):

Poti sa bagi si cartofi prajiti, daca esti in perioada de masa

| AndreeaDaniela2000 a răspuns (pentru Cosmin86):

De preferat fiert sau copt, dar fiecare cum vrea