| Stefan_Cristian_1971 a întrebat:

m-am apucat de sala si nu prea stiu ce program sa-mi organizez.Merg 5 zile pe saptamama.Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Cristian_1971 explică:

Poti sa combini si umerii cu bratele cand n-ai timp sa te duci de 5 ori pe saptamana, sunt grupe mici si nu e problema.

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ca incepator pentru 5 zile pe saptamana asa face asa:
-spate(nu uita de lombari)
-piept-abdomen
-picioare (nu uita de gambe si aductori)
-umeri-trapez
-brate (nu uita de antebrat)
E cam urat sa faci spate dupa piept mai ales daca esti incepator deoarece o sa faci febra musculara la piept, iar cand tragi la helcometru sau cabluri etc o sa simti o jena si durere la piept atunci cand tragi.

| Stefan_Cristian_1971 explică (pentru RobertMoon):

Poti sa combini si umerii cu bratele cand n-ai timp sa te duci de 5 ori pe saptamana, sunt grupe mici si nu e problema.

| JusTPauL a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci: slăbire, tonifiere, masa musculara.
Dacă vrei masa musculara limiteazate la maxim 4 zile pe săptămână.
Dacă vrei slăbire sau definire e ok 5 zile.

| Stefan_Cristian_1971 explică (pentru JusTPauL):

Vreau si slabire, si masa musculara

| Advvrt a răspuns:

Eu lucrez asa:
Ziua 1 - piept
Ziua 2 - spate
Ziua 3 - uneri si trapez
Ziua 4 - picioare
Ziua 5 - biceps, triceps (brațe)