| NoName234 a întrebat:

M-am apucat de un sport handbal si nu ma descurc prea bine nu pot da la poarta nu am forta in maini si nu prea sunt dezvoltat in comparatie cu colegii mei nu pot sa cuprind mingea cu mana si o arunc ff incet Deci va rog ce sa fac sa ma dezvolt rapid si in inaltima sunt cel mai scund din clasa
P.S. Am 13 ani. Deci ce trebuie sa mananc.ce trebuie sa fac Dau fundita cel mai detaliat raspuns Va rog!happy

Răspuns Câştigător
| hibrid112 a răspuns:

Ti-o spun ca fost handbalist eu am facut 4 ani de performanta avem problema ta la inceput.Am facut flotari, am alergat am dat foarte multe aruncari la poarta pana am reusit sa dau numai goluri.In alimentatie ai nevoie in special de proteine (carne oua lactate etc). Handbalul ca si toate sporturile presupune mult exercitiu, trebuie sa ai ambitie curaj si sa doresti sa ajungi mai bun(in legatura cu inaltimea nu te impacienta eu aveam doar 1, 70 si eram un inter foarte bun ). Bafta sper sa reusesti

3 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, nu e cazul sa te impacientezi. Antreneaza-te cat de mult posibil si o sa reusesti cu siguranta.

| Marian_Sdany_1993 a răspuns:

Totul depinde de tine!
Mananca sanatos, da tot posibilul din tine la antrenamente!
Si cel mai important lucru care m-a ajutat si pe mine e SA AI INCREDERE IN TINE!winking

| alexs99 a răspuns:

Pentru forta aruncarii fa flotari si exercitii cu gantere.Iar pentru restul(pase, prinderea mingii) antreneazate cat mai mult cu mingea.