| Kuro a întrebat:

M-am decis ca de maine sa ma apuc de sala,dar nu stiu ce trebuie sa fac sau cum sa ma comport acolo, mi-ati putea oferi niste sfaturi mai ample si un program previzoriu pana reusesc eu sa-mi fac unul? Va multumesc pentru ajutor big grin

Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Cum sa te comporti? Adecvat, aflandu-te intr-un colectiv. Iti recomand sa-ti iei la tine un rucsac care sa contina: o pereche de adidasi, un tricou / maiou de schimb, o pereche de pantaloni de trening / scurti de schimb, un prosop, o sticla cu apa si eventual manusi pentru sala (optional, dar recomandate). Exercitiile pe care ar trebui sa le faci le poti invata de pe Internet, de pe YouTube, de la prieteni sau poti intreba un antrenor din sala respectiva. Revenind la program, iti sugerez antrenamentul meu: luni bagi piept, marti spate, miercuri picioare si abdomen, joi umeri si trapez, iar vineri bagi brate (biceps, triceps, antebrat). Acesta este programul meu in caz ca vrei sa-l urmezi temporar (recomandat ar fi sa-ti faci tu propriul antrenament), antrenamentul fiind valabil daca te duci in fiecare zi la sala, cu exceptia weekend-ului.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo sunt aparate de gimnastică. Să le folosești.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

"Acolo sunt aparate de gimnastică."
Vaai, nu mai spune!

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Pe bune. Și tipi cu creierul pe moațe.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Numai prostii vorbesti pe site-ul asta. Faci spam, te-ai scrantit.

| Țoglă a răspuns:

Când te vei înscrie, va trebui să ceri ajutorul unui antrenor pentru îndrumare. Altfel faci ca mine la început, alergare pe bandă mereu.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Recomand pe Youtube:angel fitness/andu preda.