| Transformice1 a întrebat:

M-am interesat pe net pana acum, cum se incepe consumul de Creatina. Dar sincer sa fiu nu am inteles cat se ia si in ce intervale de timp. Stiu ca prima zi sau primele 3 se ia mai mult. Cine imi poate explica?

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Da, primele zile de care vorbesti se numeste perioada de incarcare si se zice ca poate merge pana la 15-20g pe zi. Perioada asta e o mare porcarie. Tu iei normal 5g pe zi la un interval de 24h. De exemplu ai luat-o astazi la ora 10 o mai iei maine la 10, poimaine la 10 etc. Zi de zi. Nu conteaza sa o iei inainte de antrenament sau dupa sau intre deoarece ea isi face efectul in timp. De asta si acest interval de 24h.

| Alex_Constantin_1993 a răspuns:

Depinde de taria lor
daca are 5mg o pastila iei 2 inainte de atrenament cu 30-60 min si 3 dupa antrenament imediat si bea multa apa dar foarte multa

| Transformice1 explică (pentru Alex_Constantin_1993):

Raspuns de copil care nu are nici cea mai mică idee despre creatina sau cum se consuma.