| SergiuStefan99 a întrebat:

mă numesc Sergiu am 17 ani, fac sport de 2 ani jumate mai exact canotaj,am 1, 80 si 70 de kg.As vrea să cresc în masă dar nu pot avea 5-6 mese pe zi cum trebuie și as vrea sa iau gfx8 sau whey pro de la pro nutrițion, care este mai ok să îl iau?

2 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Gfx e foarte slab, mult zahar si degeaba
whey ala nu e bun la gust
Ai putea incerca serious mass de la on, mass tech - muscletech, oricum mai bine ai incerca 6 mese pe zi, e mai greu sa iei gainer decat sa mananci o masa

| Parlit a răspuns:

Deci daca n-ai chef de mancat poti folosi varianta IF adica 16 ore stai nemancat 8 ore mananci ( in interval de 8 ma refer ), daca vrei supliment ia-ti impact whey protein de la myprotein ( nu prea merita sa dai pe niciun supliment bani dar asta zic ca e bun ). Dar totusi trebuie sa mananci mult pentru a creste masa, trebuie plan alimentar si un anumit nr de calorii ( incearca pe iifym calculator), si daca chiar vrei masa incearca calisthenics sau la sala programul lui Greg O'gallagher