| CreepyDarkness a întrebat:

Merg la sala de 3luni si im-i fac de 3ori pe saptamana un milkshake cu:lapte, oua prepelita, banane si capucino.Mai mananc din cand in cand orez cu lapte, credeti ca ma ajuta pentru sala? Dar acel milkshake?

9 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ajuta, contine proteine. Dar cred ca mai trebuie si altele, intreaba la sala sa iti spuna lume care a incercat ce si cum.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

3 milkshake pe saptamana?! thinking cate mese ai pe zi?

| Deriol a răspuns:

Nu cred ca te ajuta foarte mult acel milkshake, mai bine ai achizitiona niste suplimente nutritive pe baza de proteine, si sa iei 2 shake-uri pe zi, unul dimineata inainte de miculdejun si unul dupa antrenament, orezul trebuie sa fie brun, iar ca sa ai rezultate trebuie sa mananci cam 5-6 mese pe zi.

| Nutu09 a răspuns:

Te ajuta nu-ti fa griji poti sa incerci albus de oua de gaina dar sal bei crud sau sa maninci diferite crupe deoarece ele au multe proteine.
http://blog.dito.ro/articole/ce-sa-mananci-ca-sa-faci-muschi-repede/
Funda!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nutu09):

Serios? sa-l bei crud?

oul crud are o enzima care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Si esti femeie sau gay de vrei funda?

| Nutu09 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu asa am auzit tu asa ai auzit fiecare cu ale lui

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nutu09):

NU CONTEAZA ce ai auzit, conteaza doar ce e DEMONSTRAT STIINTIFIC.

Ai citit o carte de nutritie in viata ta?

Sau esti doar un COPIL MIC, care comenteaza si el din ce aude?

Pune mana si citeste :
http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/ouale.html

Citez : "Avidina este inactivata prin prepararea termica, deci evitati albusurile crude."

Avidina e enzima de care vorbeam mai sus.

| Nutu09 a răspuns:

Si mai ales piept de pui

| Yellow94 a răspuns:

Salut,da te ajuta mult ce mananci tu,dar trebuie sa mananci si :peste, carne de vita, batoane cereale de ovaz, nuci. Dupa ce vi de la sala trebuie sa consumi si pautina sare, sa inlocuesti ce ai pierdut la sala ...bft