| JigSaw1 a întrebat:

Merge whey gold luat seara inainte de facut culcare cu lapte si 4 5 albusuri de ou pentru ai mai face absorptia mai lenta? Pe langa 50g de branza as manca mai multa dar nu pot seara.

8 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

De whey gold seara cu lapte, ai vreo logica in ce zici? De ce nu il iei ziua cu apa?

| theodorafemme2001 a răspuns:

Da, merge.

| Vladut650 a răspuns (pentru theodorafemme2001):

Macar stii ce inseamna ce scrie el acolo? Sau scrii doar ca sa mai faci un raspuns in plus? Copil mic.

| JigSaw1 explică (pentru Vladut650):

Dar tu ce zici? merge?

| Vladut650 a răspuns (pentru JigSaw1):

Eu zic sa il iei decat cu lapte, e de ajuns. Ce fel de branza mananci?

| JigSaw1 explică (pentru Vladut650):

Branza de vaci luata din piata, e buna? Sau ar trebui sa iau una din market cu mai putine grasimi etc.

| Vladut650 a răspuns (pentru JigSaw1):

Eu sincer sa fiu prefer branza de capra.

| hgcl a răspuns:

Deci luatul proteinelor inainte de culcare este doar marketing. Exista 2 feluri de proteina, Caseina care este cu absortie lenta si proteina din zer (Whey) care este cu absortie rapida, dar tu noapte in somn nu faci nici un fel de efort ca sa ai nevoie de un plus de proteina. Da este adevarat ca si in somn arzi calorii. Iar depinde de kg pe care le ai, 1, 25-1, 50 g de proteina/ kg este media normala, si sa nu uitam ca un exces de proteine este un lucru toxic pentru corpul uman. Eu personal seara beau un pahar de lapte care are o absortie lenta si ma simt foarte satul de la el. Dar raspunsul meu este doar o parere. Bafta!