| ErlicEdward1900 a întrebat:

Mi-am rezervat un bilet la Wizz Air, în câteva zile mă urc în avion și pa-pa.
O întrebare, pot lua un Penny Board în ghiozdan, bagaj de mână?
Să menționez că traseul este Luton Airport - Iași
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă respectă cerințele de mărime, atunci este bine. dar dacă este supradimensionată, atunci nu o puteți aduce la bord.

informațiile pot fi găsite cu ușurință pe site-ul lor. doar google, e foarte util

| ErlicEdward1900 explică (pentru RAY):

Doar o întrebare, are 22 de inch, oare merge?

| mihai69 a răspuns (pentru ErlicEdward1900):

Teoretic, da - 22" = cca 55 cm, dimensiunea maximă pe înălțime a bagajului admis în cabină.