| Morar_George_2002 a întrebat:

Mi-ati putea recomanda un plan alimentar de 2000 calorii?

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sa te ingrasi/slabesti/mentii? Inaltime/greutate?

| Morar_George_2002 explică (pentru Sn4k3):

Sa slabesc.Am 1,69 si 69 de kilograme

| ziftode a răspuns:

Gugal dupa "2000 calories calculator"... DOOH!
si sa iti traiasca franta de pe iconul de profil (f mic din "franta" intentionat), a trecut de mult, MULT de la atacu' lor terorist si nici in ziua de azi nu sunt sigur ca nu a avut aprobare din partea presedinetlui lor... SINCER!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Contează si raportul macronutrientilor care iti formeaza cele 2k de calorii. Care e scopul exact?

| Morar_George_2002 explică (pentru BuLaNNNeL):

Pentru a slabi

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Morar_George_2002):

Reduce din carbohidrati. Mănânci doar carbo complecși- frcute, legume, cartofi dulci, orez brun etc, dar reduși. 2g de proteina/kg si grasimi sănătoase. Carbohidratii simpli ii scoti de tot -pâine, patiserie, faimoase etc.

| Kerre a răspuns:

Aici conteaza mai multe lucruri de exemplu care este scopul tau? Sa te ingrasi sa slabesti sau sa te mentii, dupa mai conteaza si raportul macronutrientilor de care ai nevoie.

| Morar_George_2002 explică (pentru Kerre):

Primul scop este sa slabesc in jur la 10 kilograme si dupa sa pun masa musculara