| IonutMontenegro a întrebat:

Salut TPU, mi ati putea recomanda un program de antrenament pentru 5 zile pe săptămână daca știți, fiind ca eu am unu, insa nu stiu daca e bun, si nu stiu daca e bine sa lucrezi piept spate într-o zi si brate in alta zi

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pieptul si spatele sunt grupe MARI.
Bratele sunt gurpe mici.

Durata antrenamentului spatelui e mai mare decat antrenamnetul bratelor.

Deci, la tine, antrenamentul piept+spate o sa dureze de 3-4 ori mai mult decat antrenamentul bratelor. Ca sa vezi cat de STUPID le-ai grupat.

Cine te-a invatat MIZERIA asta de antrenament?

| IonutMontenegro explică (pentru Cosmin86):

Daca nu te superi si mi ai putea răspunde, e ok sa antrenezi bratele intr o zi si spate piept in alta zi, sau soate Biceps, Piept triceps

| Cosmin86 a răspuns (pentru IonutMontenegro):

Aici ai mai multe variante:
1)
ziua 1 - piept
ziua 2 - spate
ziua 3 - brate

2)
ziua 1 -> piept + biceps
ziua 2 -> pauza
ziua 3 -> spate + triceps

3)
ziua 1 -> piept+triceps
ziua 2 -> spate+biceps

La cazul 2 am pus o zi de pauza intre ele, deoarece bicepsul intra cand antrenezi spatele (si tricepusl se lucreaza cand faci piept) si trebuie lasate sa se refaca (nu faci spate dupa ce cu o zi inainte ai facut biceps).;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine daca poti.
Eu as separa pieptul de spate si le-as pune pe cate o zi, adica sa faci cate o singura grupa de muschi.
E doar o sugestie, mie imi era greu sa fac doua grupe.

| costicj a răspuns:

Încearcă în felul următor:
- piept, umeri, triceps
- piept, biceps
- picioare, abdomen, core strength (oblici, intercostali)
Este un program full body împărți pe zile, pentru a fi eficient și a evita accidentările inutile. Și întotdeauna să începi cu exercițiile mai grele, de bulk pur.

| IonutMontenegro explică:

Scuze ca te întreb, dar iti da rezultate cu o grupa pe zi

| Emaaa129865 a răspuns:

Bună! Încearcă Six Pack in 30 Days- 6 Pack.