| DANIEL567 a întrebat:

SALUT TPU, pentru 10 kg de masa musculara cate zile trebuie sa ma antrenez per saptamana si cate ore, grupe de muschi, serii, va rog foarte mult.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

10 kg abia le pui in 3 ani pe tine

| Moldovan78 a răspuns:

Salut, în primul rand dacă vrei sa crești în masa musculara trebuie sa mănânci mult, și sa faci antrenament cu greutăți mari( sa te forțezi pana unde îți cunoști limita ) dar ai grija sa nu neglijezi nici o grupa de mușchi Cum ar fi sa ai mușchi mari da la brâu în sus și picioare nema' poți sa iei și proteine. Cat despre antrenament fa o ora pe zi... sâmbătă și duminică sa faci odihna ca mușchiul creste când îl odihnești și sa dormi cât mai mult. Cu grupele de mușchi îi bine sa prea le combini în modul ăsta... de ex... azi brațe mâine piept poimâine spate... ca astea le faci cu mâinile și Cum ziceam mai sus mușchiul trebuie odihnit... faci azi brațe mâine abdomen poimâine spate raspoimaine picioare... nu sunt un bodybuilder profesionist. Dar sper ca ți.am fost de ajutor. Sănătate numai bine