| Aztecul a întrebat:

Pentru cei care se duc la sala si folosesc proteine si creatina.
La cat timp trebuie sa faci pauza?

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Nu are trebuie sa faci pauza, dar sa incerci sa iti inbunatatesti incontinu alimentatia pentru a nu avea nevoie sa suplimentezi cu proteina.Creatina se ragasete si in carnuri, dar in cantitati mai mici, corpul poate asimila pana la 5 grame pe zi, de ce sa nu profiti de acest lucru?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce sa faci pauza? Proteine si creatina consuma zilnic, ORICINE.

proteine = carne, peste, branza, oua, nuci/migdale/caju, linte, naut, fasole, mazare
creatina = carne, in special carne rosie (porc, vita), unii pesti (gen heringul are cel mai mare procent de creatina), etc.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci pauză, doar daca iti iei din alimente o cantitate destul de mare de proteine incat sa nu mai ai nevoie de pudră sau pastile, de proteine avem nevoie zilnic.