| iKireS a întrebat:

Peste 1 luna o sa merg in vacanta si as vrea sa scap si eu de cateva kilograme, am momentan cam 73, as vrea sa am 70 sau mai putine fara a avea o dieta foarte stricta. As dori niste exercitii sau videoclipuri pe care sa le pot urmari sa incerc sa scap si eu de kilogramele extra daca se poate. Sfaturile sunt bine venite!

11 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Fata mea, danseaza. Daca tu stii cat am stat eu gras cand eram copil, pana sa descopar ca cu dansul se slabeste? Ai grija ce mananci si danseaza, pe muzica buna. Vei vedea ce simplu va fi sa dai acele 3 kile jos. Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexSalling):

N-am mai auzit asta vreodata :O
Faci misto...sau?

| iKireS explică (pentru anonim_4396):

Ce anume nu ai mai auzit?

| AlexSalling a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fac nici-un misto. Cand dansezi, dar nu vals sau tango, sa dansezi cum trebuie, corpul tau misca toate grupele de muschi pe care le are si normal ca slabesti. Sa dansezi, sa sabesti, sa asculti muzica. 3 chestii super si simple.

| iKireS explică (pentru iKireS):

Ah scuze credeam ca vb cu mine

| RTDRomania a răspuns (pentru AlexSalling):

Da,dar in cat timp, nu poti slabi atat de repede pe cat ai face un antrenament in care iti soliciti muschi ii faci sa lucrezi, nu doar ii misti, am facut 4 luni de dans si nu am slabit nici macar 1 kg (2 luni hip hop, 2 luni break dance) iar in nici 3 luni jumatate de sala am reusit sa slabesc 12 kg si fara diete, doar reducere de grasimi si mancat controlat

| AlexSalling a răspuns (pentru RTDRomania):

Depinde si la ce dans te referi.

| RTDRomania a răspuns (pentru AlexSalling):

Ti-am zis si m-ai sus, hip hop si break dance
Doua luni din fiecare...

| AlexSalling a răspuns (pentru RTDRomania):

Dar iti schimbase-si alimentatia? Pe durata dansului? Daca da, nu imi explic de ce na-i slabit. Se poate sa fi avut nevoie de detox, Andreea Marin stie mai despre ce zic. Eu cu dans, slabeam in jur de 4, 6 kilograme pe luna. Ma rog.

| RTDRomania a răspuns:

Avand in vedere comentariul anterior, iti recomand sa faci niste exercitii mai solicitante, de exemplu:
Genoflexiuni 10 repetiti a cate 3 seri (30 de genoflexiuni)
Abdomene 10 repetiti a cate 3 seri
Flotari daca poti usor cu usor
Alergare, e buna te ajuta
Foarfeca (stai pe spate, ridici picioarele un pic si le misti ca si cand ai taia cu foarfeca)
Bicicleta (la fel ma mai sus doar ca te misti ca si cand ai pedala)
Ti-as recomanda daca ai putea sa ai o mica greutate, te-ar ajuta foarte mult
Evita mancarurile grase in exces, eu intr o luna am slabit 4 kg

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Eu iti recomand LOSE WEIGHT In 30 DAY e super si dai si mai mult doar ca la mâncare trebuie să nu mănânc o dupa ora 7 ca sa poti slăbi mai repede
Te pup
Aplicația se descarcă se pe magazine play (cred ca asa se scrie)