| Qweeeeeer a întrebat:

peste câteva zile o sa am proba de rezistență. Azi am alergat 5 ture cu pauze intre ele. Nu pot lega mai mult de o tura jumate. La proba trebuie sa dau 2 ture jumate. Îmi puteți da ceva sfaturi? Multumesc

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Daca esti hidratat ai cu 15% mai multa energie, adica sa bei apa cu cateva ore inainte de proba, de asemenea ai putea baga si cocaina.

| andrei960408 a răspuns:

1. Iti faci putina incalzire oblifatoriu
2. Respiri cat poti tu de mult de la inceput
3. Alergi cu 30% din viteza ta maxima de la inceput pana foarte aproape de sfarsit unde poti sa bagi sprint daca simti ca poti.

Daca tot nu merge poti oricand sa gasesti 2 tipi in scoala care pot sa iti faca un mic "boost" prin spatele scolii unde nu se uita nimeni.