| Louys a întrebat:

Practic kickboxing si am avut si un meci.
Ce sfat aveti pentru a "arunca" bratele mai bine? Adica uneori imi iese, uneori nu imi iese si vreau sa stiu ce ar trebui sa fac.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Antrenament la sacul de box. Acolo experimentezi loviturile.

| Sn4k3 a răspuns:

Antrenor nu?

| Louys explică (pentru Sn4k3):

Frate, antrenorul imi spune sa le arunc. Dar eu vreau sa inteleg si definitia acestui concept de a "arunca". E ca atunci cand dai cu piciorul, si inveti pe pasi: pivotezi, intorci soldul, extinzi piciorul in momentul inpactului, etc.

| siriusblack98 a răspuns:

Iti recomand sa faci sparring la sac cu gantere de 1/2/5 kg.Te va ajuta putin sa stii.

| danbnz a răspuns:

Antrenament, antrenament si iar antrenament!