| cristimaz a întrebat:

Recent m-am apucat de sala și mi-am achiziționat niște proteine ( creatina, whey și BCAA ), dar am o nelămurire, ma uit destul de des pe YouTube la alții mai experimentați și am văzut acolo ca nu prea se dizolva creatina in apa și sa o iau in felul următor ( pun praful in gura, imediat după apa, gargara și înghit, e bine? ????). Acum despre whey și BCAA, pana acum le-am băut într-un shake împreuna, voi ce spune-ți, separat sau e bine așa? Și ultima întrebare, nu prea ma împac prea bine cu gustul shake-ului și as vrea sa-l iau cu altceva, e ok lapte sau cacao cu lapte?
Mersi!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Creatina are ZERO proteine... de ce spui ca ti-ai luat "proteine" si apoi zici de creatina?

Ia pauza de la sala, invata niste chestii DE BAZA, si apoi te reapuci.

| BuLaNNNeL a răspuns:

E slaba calitatea, d-aia nu se dizolva. Cauta micronizata sau creapure. Combina bcaa-u cu creatina si whey-u ia-l când vrei.

| Moron a răspuns:

Iti recomand creatina capsule, nu mai ai probleme cu dizolvarea. Shake-ul eu il fac de obicei cu apa/lapte in functie de cum am chef.