| MihaiPopescu445 a întrebat:

Salut TPU! Recent mi-am cumparat un spray Nicorette pentru ca vreau sa ma las de fumat, dar am 2 nelamuriri. Prima nelamurarire: Acest spray curata plamanii? Fumez de aproape un an si vreau sa ma apuc de sport.
A doua nelamurire: Saliva care ramane dupa ce imi dau un puf se inghite?
Dau funda celui mai bun raspuns.
P.S: scuzati categoria, dar nu am stiut ce categorie sa pun.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic nu-ti poate curata plamanii, aceia asa raman afectati de tutun, dar nu se evolueaza degradarea lor, daca te opersti din fumat.
Nicorette nu ajuta, fiindca continua sa-ti bage nicotina in sange, ceea ce este foarte rau ca esti tentat non stop sa te reapuci de fumat.
Singura metoda eficienta sa te lasi de fumat, este sa rezisti 3 saptamani, cat dureaza poftele, sa nu fumezi deloc.
Vei reusii asta daca vei evita sa mergi la intalniri cu fumatori, sau sa stai in preajma lor.
Roaga-ti prietenii sa nu fumeze in preajma ta, sau pur si simplu nu te mai intalni cu ei.

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cu Sprayul Nicorette te cureți mai repede.

| NunuNini a răspuns:

NU, nu curata plamanii. Doar te ajuta sa nu mai poftesti tigara.
Nu stiu cum e cu puful.

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu mai am cateva tigari, sunt la al doilea pachet cumparat in viata me, mai am 9 tigari, dar pot sa ma las intr-o secunda doar ca nu vreau, poate dupa ces e termina pachetul le las ca sunt o risipa de bani, timp si sanatate