| PandaKK a întrebat:

Sunt curios de ceva, daca fac sala, cum este mai bine? Sa fac mai multe repetari cu greutate mai mica sau mai putine repetari cu greutate mai mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instructorul meu de sala imi zicea mereu sa fac cu greutati mai mici si mai multe repetari, multi gresesc spetindu-se cu greutati mari care oricum le fac gresite.Lasa-mi id-ul de mess pentru mai multe detalii daca doresti.

| CristiMC a răspuns (pentru anonim_4396):

Instructorul tau nu te.a sfatuit bine. Cu greutati mici si multe repetari faci pentru rezistenta, iar cu greutati mari si repetri putine faci pentru forta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiMC):

Ai dreptate dar pentru inceput ar trebui sa iti cresti rezistenta apoi sa cresti in forta