| Adrian_Dima_1990 a întrebat:

Sunt din galati am 14 ani. Sunt nascut in februarie 2000. Imi place mult fotbalul, am talent destul pentru un jucator cu pozitie la mijloc inchizator.dar nu am unde sa fac performanta asa ca m-am gandit sa am o cariera in arbitraj. Sunt clasa a 8a, ma voi inscrie la scoala de arbitraj..in galati e inscrierea gratis..la examene cam ce se da? La probele fizice sigur nu ar fi probleme. As dori sa stiu cat ma costa echipamentul si ce mai trebuie ( mi-ar place sa profesez ca central) desi ma apuc la anul cand incepe cursul, am inceput sa invat de pe acum legile jocului ca si in carte. Ca arbitru incepator, la juniori adica nivelul la care ma formEz, se ia vreun ban adica castig ceva? Cam cate meciuri am pe luna banuiesc ca ar trebhi sa fie minim 5 pentru formare. Stiu povestea cu titulatura ca arb stagiar apoi categoria 2 si 1. Cat se castiga la juniori? As avea sansa sa arbitrez in liga a 5a de mic? 15-16 ani gen? La 14 ani am 183 cm si am constitutia atletica.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Fa un drum pana la liceul sportiv si obtii toate informatiile.