| EdwardMdk a întrebat:

sunt incepator in sport si vreau sa spun ca astea au fost primele mele saptamani de sala, am facut sala 4 saptamani doar 3 antrenamente pe saptamana Luni, miercuri si vineri, la sfaisitul celei de a saptamani m-am masurat la brat, eu de baza aveam 36 cm, acum dupa 4 saptamani am 37.5 cm in brat si vreau sa va intreb daca este putin sau mult, am uitat sa precizez ca am 14 ani si 82 kg.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cu calm si cu rabdare. Se pare ca ai potential!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte bine, dar nu te grăbi. Trebuie să se adapteze și mușchii, dar și întregul corp la noua situație, ca să nu ai apoi probleme.

| User23434 a răspuns:

Cum a spus și cel dinaintea mea, nu te grăbi...sa nu fie un soc pentru corp. Și totuși de ce pui asa multa importanta pe brat? Măsoară și picioarele, sau pe alea nu lucrezi deloc? rolling on the floor)

| EdwardMdk explică (pentru User23434):

Am masurat, am 82 la coapse, si 49 la gambe.

| marius9hdd a răspuns:

Ofer planuri de antrenament, sfaturi privind alimentatia persoanelor care vor sa slabeasca, sa puna masa musculara, sa creasca in forta sau rezistenta. Chiar si pregatiri pentru cei care vor sa treaca probe sportive la anumite admiteri. Totul este gratuit, daca esti interesat, ma poti contacta.