| AndreiJosov a întrebat:

Salut TPU,
Sunt la antrenamentele cu Lotul National al Romaniei. Cum aici tragem mai tare am inceput sa simt niste dureri foarte puternice pe langa tibie, eu cred ca sunt muschii de pe langa tibie. Ce sa fac in privinta asta? Mai sunt 5 zile de lot si inca 10 pana la Mondiale. Precizez ca nu m-am lovit la tibie sau ceva.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Deși nu spui ce sport practici, nu înțeleg cum poți să fii la lotul național al României, cu 10 zile până la mondiale și să nu ai la dispoziție un doctor specializat în medicină sportivă...

| sunmetal11 a răspuns:

Si doctorul lotului unde e, dupa tigari? sau nici macar nu i-ai spus? stiu de la nefrolog ca atunci cand te apasa pe langa tibie (la un control) si te doare ai retentie de apa in organism si implicit probleme cu rinichii, vorbeste cu doctorul sau mergi la medicul de familie, te poate indruma la un examen nefrologic!
sanatate!