| mihaibratu2000 a întrebat:

Salut Tpu.Sunt sportiv de 10 ani si vreau sa iau creatina si nu stiu gramajele pe care trebuie sa le iau si in cati L...respect maxim daca ma ajutati dau funda.

Răspuns Câştigător
| EvilMayDie64 a răspuns:

In faza de incarcare, adica in prima saptamana, consumul recomandat e undeva la 20-30 de grame pe zi. Dupa, in mod normal, e pe la 5-10. Se consuma in 250 de ml de apa sau chiar si in suc de fructe neacidulat, de recomandat suc de portocale sau lamaie. In lapte sau suc acidulat sa nu incerci, ca nu isi mai face efectul.

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

20 de g pe zi in prima saptamana, dupa 5g zilnic (n-are rost sa iei doze mai mari dupa), in 250ml de apa (scrie si pe ea toate astea).