| Ionut01 a întrebat:

sunt un baiat de 15 ani, 1.65 inaltime, 53 kg
pana la 19 ani cati cm mai cresc?

Răspuns Câştigător
| vaiana a răspuns:

Stai linistit! la tine abia a inceput perioada de crestere! poti ajunge si la 1, 80... ok? nu iti mai face probleme.mananca bine si sanatos si eventual ia timp de o luna calciu cu vitamina de.

11 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Aceste lucruri nu se stiu exact. depinde de mai multi factori. alimentatie sport...si uneori pur si simplu cresti dupa 18-19 ani.altii cresc pana la 19 ani. depinde

| Maariiaa a răspuns:

Da,o să mai crești în înălțime cu siguranță. Dacă ești nemulțumim de înălțimea ta poți să faci baschet, înot, handbal pentru creșterea rapidă a înălțimii.

Mult succes!

| pcris a răspuns:

Cat esti programat genetic. Nu stiu... probabil intre 5 si 25 de cm. mergi la medicul de familie si el iti poate spune, ai mult dar trebuie sa faci niste analize.

| felyy a răspuns:

Pai noi nu avem deunde sa stim, asta depinde de tine. big grin Faci miscare si o sa crestihappy Funditabatting eyelashes?

| JackieSue a răspuns:

Depinde si de inaltimea parintilor. Oricum, baietii au perioade in care intr-un an pot creste pana la 10cm.

| Hiroko a răspuns:

Pai poti sa cresti chiar si pana la 1, 80, dar fiecare organism se dezvolta in mod diferit, asa ca nu vei stii pana nu vei implinii 19 anibig grin

| lebek01 a răspuns:

Maxim 1.66 1.67 h.kg,depinde de alimentatie.sa cresti mare

| WhoWhoWho a răspuns:

Pai vreo 10-20 cm.Dar sa cresti putin in kg

| alexmyhay95 a răspuns:

Depinde de familie
masoaral pe cel mai inalt membru si atat vei creste

| pcris a răspuns (pentru alexmyhay95):

Numai cazurile "medicale" ies din tiparele genetice ale familiei. Diferentele in general sunt de + sau minus 5, hai maxim 10 centimetrii fata de parintii de acelasi sex, frati, bunici, veri etc.

| kiki25 a răspuns:

Vrio 4,5 cm pe an