| almaz a întrebat:

suplimentele de creatina si vitamine ingrasa? Mentionez ca ma aflu intr-o perioada de slabire / definire, si as vrea sa-mi cumpar creatina pentru mai multa energie in sala de forta, dar totodata vreau sa consum si ceva vitamine fiinda mananc cam putine fructe....no sa-mi incurce in dieta?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La definire nu se ia creatina... ia mai bine un arzator de grasimi sau un lipotropic ( ex. carnitina ).

| vocea a răspuns:

Nu ingrasa stai linistit.

| Ririru a răspuns:

Buna,
Daca esti in perioada de slabire, cred ca e mai ok sa iei L-carnitine inainte de antrenament.

| presus a răspuns:

Animal Pak, un complex de vitamine. Creatina nu ti-o recomand, daca vrei sa faci definire.

| Denis123456 a răspuns:

Depinde ce fel de vitamine,mereu sa verifici biografia aia,pe spate unde scrie cata cantitate are ce energie sau etc,am dat un exemplu,îți recomand niște proteine,nu iti afectează nimic, te ajuta la îmbunătățirea musculaturii și mai multa forță, poți lua liniștit vitaminele, dar regulat, de nu riști diferite efecte rele.