| deepinside777 a întrebat:

tocmai ma apuc de sala si as dori un orar sa stiu ce sa fac Luni, Marti, Miercuri, Joi si Vineri. Vreau sa lucrez pe brate, piept si picioare, abodomen e optional.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni : biceps
Marti pauza
Miercuri : triceps si antebrat
Joi : piept
Vineri : Umeri
Sambata : spate si trapez
Asta il folosesc eu si am rezultate. Bafta!

| TheSoldier a răspuns:

In fiecare zi trebuie sa lucrezi o grupa sau 2 de muschi. Uite programul meu pe care il folosesc de 3 ani si chiar da roade.
Luni - piept, biceps
Marti- Liber
Miercuri - gambe, biceps femural
Joi - Liber
Vineri - Abdomen, triceps
Sambata - Liber
Duminica - Spate.

| georgiana999 a răspuns:

Eu am un frate la sala si mi-a zis si mie un pont:
Incepe mereu cu acea grupa care simte ca il enerveaza cel mai mult.
In fiecare saptamana schimba ordinea ( de exemplu lunea asta faci picioare..lunea viitoare faci abdomen) ca sa nu se obisnuiasca organismul cu acest circuit.

| yAdrian a răspuns (pentru georgiana999):

Nu are nici un stil!
De exemplu, daca face sa zicem luni biceps si triceps ( care normal sa zicem ca il facea vineri) face degeaba! Un muschi dupa ce este lucrat are nevoie de cel putin 72h de repaus, altfel degeaba ai lucrat. Ii urez bafta!

| georgiana999 a răspuns (pentru yAdrian):

De vineri pana luni... cate ore sunt?

| yAdrian a răspuns (pentru georgiana999):

Stiu, sunt 72, dar nu am de unde sa stiu la ce ora merge el la sala, dupa cum are programul, nu cred ca are nici ora fixa de sala. Nu stiu daca merge sambata la sala. Ala era doar un exemplu.

| yAdrian a răspuns:

Salut!
Uite programul meu pe care il folosesc de 1an si ceva:
Luni - Piept
Marti - Spate
Miercuri - Picioare
Joi - Umeri (+Triceps daca nu vrei sa bagi vineri)
Vineri - Biceps & Triceps
Sambata (optional) - Abdomen & Antebrat
Un sfat: Cateva zile sau poate chiar o saptamana, baga circuit ( un exercitiu de la fiecare grupa ).
Banuiesc ca nu vrei program cu 2 grupe pe zi ca esti incepator.
Bafta la sala. Fa-te MARE! big grin