| Annnonim a întrebat:

Urmez un program de 1 luna si as vrea sa spuneti o parere despre el.
Luni, Miercuri, Vineri fac acceleasi exercitii
BICEPS: Tractiuni 10-15 repetari/ 4-5 serii
Flexii cu gantere 10-20 repetari/5 serii
Flexii Hammer 10-20 repetari/ 5 serii
Flexii cu gantera pe genunchi 15-20 repetari/ 5 serii

PIEPT: Flotari cu greutate in spate pana la executarea a 8-10 repetari

ABDOMEN: http://www.220.ro/sport/Program-De-Abdomene-6-Patratele/ iOXIpRYVlk/

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU.

La biceps se fac 8-9 serii maxim, e o grupa MICA. Ca sa creasca are nevoie de VOLUM MIC si pauze scurte.

8-9 serii, o data pe saptamana e SUFICIENT sa faci bicepsi mari ( mai ales ca ei se lucreaza si in zilele de spate indirect ).

In sportul asta "mai mult" = mai prost, NU mai bine

P.S. : sper ca mananci suficiente proteine, ca altfel tragi degeaba

3 răspunsuri:
| asasunteucesafaci a răspuns:

E foarte foarte bun. Bravoo!
Tine-o tot asa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru asasunteucesafaci):

Serios? E foarte bine 20 de serii la biceps care e o grupa MICA si se dezvolta cu MAXIM 10 serii?

Apuca-te de sah, n-ai nicio treaba cu sportul asta

| Annnonim explică (pentru Cosmin86):

Sa fac 20 serii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Annnonim):

Evident ca NU.

La biceps se fac 8-9 serii maxim, e o grupa MICA. Ca sa creasca are nevoie de VOLUM MIC si pauze scurte.

8-9 serii, o data pe saptamana e SUFICIENT sa faci bicepsi mari ( mai ales ca ei se lucreaza si in zilele de spate indirect ).

In sportul asta "mai mult" = mai prost, NU mai bine

P.S. : sper ca mananci suficiente proteine, ca altfel tragi degeaba