| adrian280 a întrebat:

va rog imi spuneti si mie niste exerciti pentru patratele un fel de orar cate flotari cate abdomene sau ceva de genu va rog ajutati-ma si de cate ori pe saptamana ar trebui sa le fac aa si cum este mai bine sa le fac dimineata sau seara

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Evita prajelile, sucurile din comert, dulciurile. Incearca sa ai mese echilibrate, nu manca dupa ora 19:00. Incearca sa mananci carne de pui/vita/curcan/peste la gratar/cuptor. nu manca paine normala mai mult de 2-3 felii pe zi (iti recomand painea integrala) cartofi poti manca doar fierti sau la cuptor, incearca sa mananci paste integrale(aici vorbim de carbohidrati) orez brun. Mananca legume/fructe (nu mananca multe banane/struguri). Si fa cardio, iesi la alergat. Dupa parerea mea e o prostie sa incerci sa iti dezvolti un singur muschi din corp. Du-te la sala, cu flotari, abdomene, genuflexiuni acasa nu vei progresa. Iti recomand sa citesti de pe www.culturism.ro

5 răspunsuri:
| ConstantinEdi a răspuns:

Fa-le seara (cel mai bine ) arzigrasimi

| ConstantinEdi a răspuns:

Sri am apasat raspunde din greseala :fale seara; descarca ab max de pe google play (magazin play) ai exercitile pe zile si tine o dieta cu multi carbohidrati (daca nu esti gras) ex:paine, paste

| Vladut650 a răspuns:

Nu te lua dupa copiii care nu au facut sport in viata lor dar isi dau cu parerea.

On: Abdomenul se face in bucatarie, trebuie sa ai o alimentatie buna ca sa faci patratele, daca faci abdomene nu ai sanse decat sa iti distrugi coloana, abdomenele sunt cele mai proaste exercitii pentru abdomen. fa cardio.

| adrian280 explică (pentru Vladut650):

Si cam ce ar trebui sa mananc?

| adrian280 explică (pentru Vladut650):

Pai am 13 ani si am vreo 39 de kilograme am vreo sansa sa fac patratele? oricum mersi foarte mult pentru sfat