| Anonim2452333312 a întrebat:

Vreau sa clarific o chestie, am 15 ani 1, 80, 76 kg(fac sala), am ceva burta, vreau sa scap de burta si sa pun muschi, sa fiu skinny cu muschi cum ar veni, in fine. Ce trebuie sa fac ca sa ajung la aspectul dorit? Rog seriozitate! Cel mai bun raspuns primeste funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Sala regulat, odieta echilibrata, fara dulcuri din comert si bauturi acidulate. Nu lua proteine minune si prafuri, alea merita doar daca vrei sa fi culturist. Insista pe o alimentatie cu multe proteine, evita carnea rosie si carbohidrati excesivi( mai ales produse din faina si cartofi).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wr3nch):

De unde ai scos termenul "proteine minune"? Sa evite carnea rosie, care creatina? Sa nu consume carbohidrati in perioada de masa?

Apuca-te de sah.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ciclizezi perioadele de masa musculara si definire pana ajungi unde vrei.

| Sn4k3 a răspuns:

Mai multe exercitii pentru abdomen, multe proteine 130g+, carbohidrati (complecsi, nu simpli) in jur de 150-200g maxim, depinde de cat antrenament faci si grasimi in jur de 30g.
http://www.menshealth.co.uk/building-muscle/20-best-moves-for-abs-workout
Mai gasesti si altele pe net daca mai ai nevoie.