| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi formez fizicul fara sa ma duc la sala.

Vreau sa imi lucrez gambele, incheieturile picioarelor, abdomenul, incheieturile mainilor, bratele. Chiar si soldurile, nu radeti, am impresia ca am solduri big grin

Mentionez ca:
-nu fac flotari pentru ca nu vreau sa lucrez la spate, umeri
-vreau sa lucrez doar bratul de la umar in jos

Ce vreau eu:
-sa imi spuneti ce exercitii ar trebui sa fac pentru zonele mentionate mai sus
-si un program, cum ar trebuie sa le fac

Stiu ca cer cam mult dar chiar am nevoie de ajutor. Multumesc frumos si dau funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ok, cu cate numere ai schimbat marimea la tricouri dupa ce-ai facut flotari? ( presupunand ca alimentatia a ramas EXACT LA FEL ).

Ca sa vedem concret ce "schimbari" ai vazut tu la spate.

Asta e pasul 1. Pasul 2 : intri pe ORICE site de fitness si vezi ce muschi lucreaza flotarile.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

" -nu fac flotari pentru ca nu vreau sa lucrez la spate, umeri"

DE CAND lucreaza flotarile spatele?

flotari = miscari de impins

Spatele se lucreaza cu miscari de tras ( tractiuni, ramat, etc. ).

Esti doar un COPIL MIC care comenteaza si el, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

"Esti doar un COPIL MIC care comenteaza si el, nu?"

Ce fac? Comentez? laughing esti amuzant.
Ok, sunt eu extraterestru pentru ca am facut flotari si am vazut schimbari la spatele meu. In loc sa imi suferi mie ca esti tu mai documentat ai putea sa spui ceva care sa ma ajute happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, cu cate numere ai schimbat marimea la tricouri dupa ce-ai facut flotari? ( presupunand ca alimentatia a ramas EXACT LA FEL ).

Ca sa vedem concret ce "schimbari" ai vazut tu la spate.

Asta e pasul 1. Pasul 2 : intri pe ORICE site de fitness si vezi ce muschi lucreaza flotarile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite iti dau funda laughing da tot nu am rezolvat nimic. Ma descurc si fara voi culturistilor.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii engleza iti recomand sa intri pe bodybuilding.com. Gasesti acolo orice exercitiu vrei, pentru ce grupe musculare vrei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, te descuri, faci "spate" cu flotari.

Copil mic...

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmine nu fi rautacios. Mai bine il informam...nu facem misto de el ca si noi am fost candva ca el.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Pai asta e problema, ca-l informezi degeaba, el tot pe a lui o tine laughing

Poarta tricouri de aceeasi marime, dar a lucrat "spate" laughing

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmine vad ca te pricepi la dinastea...imi dai si mie fb-ul tau? Poate mai invat si eu cate ceva nou

| Cosmin86 a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Messenger daca vrei.In fb tin doar oameni pe care ii cunosc personal.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru Cosmin86):

A_opincaru@yahoo.ro

| SiLaS a răspuns:

In primul rand esti foarte prost informat, flotarile nu lucreaza absolut deloc spatele iar la umeri doar 15%deltoid anterior.A doua greseala este ca nu vrei sa iti lucrezi toate grupele deci vrei sa fii deformat din punct de vedere muscular.Iar a treia greseala este ca tu crezi ca o sa iti dezvolti masa musculara acasa ceea ce este imposibil, nu exista "sala acasa", este doar o aberatie spusa de incepatorii care o sa ramana incepatori pentru totdeauna.

| anonim_4396 explică (pentru SiLaS):

1.Flotarile nu lucreaza spatele deloc? Atunci ce lucreaza?
2.Stiu foarte bine unde trebuie sa lucrez. nu o sa fiu deformat.
3.Scrie undeva mai sus masa musculara? Crezi ca vreau sa ajung vreun culturist?
4.Nu am nevoie de sala.
5.Nu m-ai ajutat cu nimic. Esti doar o suferinta de om, probabil ca esti si foarte urat.

| SiLaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cultura ta generala flotarile lucreaza 70%piept, 15%triceps si 15% deltoid anterior.Nu este deloc in masura sa ma contreazici in acest sport deoarece pun pariu ca nu ai nici jumate din anii mei de sala+carti citite despre nutritie si culturism.Din pacate pentru tine nu sunt deloc urat, dupa ce o sa iei si tu bacu ala si dupa ce o sa termini si tu o facultate atunci sa iti permiti sa vorbesti cu mine si cu atat mai mult sa ma contrazici