| RoBeRTin321 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine la >ceva.Uitati==1. Vreau sa stiu cum fac muschi la biceps|2. Vreau sa stiu cum fac muschi la antebrat fara sa ma duc la sala sau ceva..Am decat 14 ani si am decat niste gantere de 5 kilograme..Astept raspunsuri, dau funda!

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

OK pentru inceput trebuie sa iti faci un program stabil si sa il respecti ca atare.
Seara inainte sa te culci faci exerciti cum ar fi:
30 flotari
30 abdomene
50 genoflexiuni
si daca mai ai timp de alergat alearga foarte mult cam 2km pe zi.
ATENTIE. la varsta ta nu este bine sa te fortezi sa ai muschi prea multi deoarece vei ramane scund de aceea este recomandat sa alergi atat pentru a preveni stacnarea. practica ce ti-am spus in fiecare noapte si dupa o vreme ai sa vezi rezultatele.
Funda?

| RoBeRTin321 explică (pentru kanechy):

Ok mersi dar inca ceva..Eu cand fac flotari nu pot sa trag aer in piept..De ce?

| kanechy a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Daca doar atunci cand faci flotari, inseamna ca nu esti obisnuit cu eforturi asa mari sau sub presiune( plamanul tau sta sub o presiune atunci cand te fortezi)
daca tot timpul cat faci sport inseamna ca esti anemic.

| LimonadaBaa a răspuns (pentru kanechy):

N-o sa aiba rezultate cu ce-ai zis tu acolo...Pe cine ai vazut ca are muschi doar ca a facut 30 de flotari pe seara? Cine ti-a spus tie ca daca ridica greutati sau exercitii cu greutatea corpului ramane scund?! Documenteaza-te inainte sa spui ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kanechy):

Serios? Asa face muschi?

Esti doar un COPIL MIC SI FIRAV care isi da si el cu parerea, nu?

| RoBeRTin321 explică (pentru kanechy):

Scuze ca vin cam tarziu cu inca un raspuns, dar eu pot sa fac genoflexiuni, sa alerg cu multa viteza etc.Dar cand fac 2-3 flotari nu stiu cum sa spun, mi-se duce asa aerul.

8 răspunsuri:
| LimonadaBaa a răspuns:

Daca nu ma faceai incult, nici nu-mi pasa de ce greseli gramaticale faci.In fine, stiu foarte bine sa-mi sustin un punct de vedere.In legatura cu afirmatia ta, ca "stagnezi daca faci exercitii cu greutati, puteai foarte simplu sa dai un search pe google si vedeai ca ce-ai spus, e o mare prostie.Pa-pa, "cultule"happy!

| dragonu3 a răspuns:

Sa folosim corect cuvintele decat si doar, bine? am doar 14 ani si am dar cateva gantere!
plus ca la 14 ani esti in crestere iar daca te apuci sa faci asa zisa sala la varsta asta nu vei mai creste! Asa ca vezi-ti de scoala ta si mai asteapta pana cand o sa incepi tonifierea musculara!

| LimonadaBaa a răspuns (pentru dragonu3):

Cine ti-a zis ca nu mai cresti daca faci exercitii cu greutati?