| maryann21 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o pereche de adidasi de sala ( futsal) dar nu stiu de care. Sunt 2 tipuri de adidasi. Primul e mai butocanos gen Joma iar al doilea mai usori gen Adidas. Mentionez faptul ca mingea e un pic mai grea. Daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Fie de interior, fie folosita in exterior, incaltamintea sportiva trebuie sa fie cat mai lejera in picior, cu forma cat mai aero-dinamica. Nu ma pricep la brand-uri, insa daca Adidas sunt mai usori, mai lejeri, alege-i pe aceia. Conteaza foarte mult si ce tip de talpa au. Verifica talpa. Trebuie sa nu fie alunecoasa, sa aiba aderenta. M-am chinuit eu cu niste adidasi care erau usori ca vantul, insa alunecau groaznic. Chiar si pe parchet. I-am aruncat.