| Jjøқεr a întrebat:

Salut TPU. Vreau sa-mi fac un program de antrenamente. De ex luni sa fac cardio si exercitii pentru abdomen si piept, miercuri cardio si exercitii pentru picioare si brate, vineri cardio si exercitii pentru abdomen si piept. De mancat, nu stiu cum sa mananc, ce sa mananc si cat sa mananc. La exercitii pentru piept m-am gandit la : http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM, pentru abdomen: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474, bicepsi: http://www.youtube.com/watch?v=uTt1yNfweXg, tricepsi: http://www.youtube.com/watch?v=vz8snmK38tM exercitii pentru picioare nu am gasit. Pot combina exercitiile pentru picioare, brate, piept si abdomen intr-o singura zi? + cardio si/sau bicicleta?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pentru asta ai nevoie doar de o pereche de adidasi cu talpa moale si un mp3 player si alergi. atat. daca vrei si alte exercitii este doar la alegerea ta. si cat de mancare sanatoasa... evita excesul de sare, zahar si grasimi. avand in vedere ca mai tot ce e ambalat are un exces din astea, iti dai seama de ce la tv te baraie mereu cu evitarea doar a acestor 3 tipuri de alimente

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

La 13 ani nu ai ce cauta tu la greutati.
ca sa faci muschi iti trebuie testosteron. corpul tau la varsta aia nu produce asa ceva sau produce prea putin si ce produce are nevoie la alte procese de el.
tu cu exercitiile alea faci cam la fel de multi km cum face o masina fara combustibil. cati km faci impingand de o masina singur? 10 metri si obosesti. asta este o comparatie cu ce vrei tu sa faci.

| Jjøқεr explică (pentru JohnnyBi):

NU vreau sa ma apuc de culturism sau sa ridic greutati. Vreau sa duc un stil de viata mai sanatos, sa fac mai multa miscare si sa mananc mai sanatos.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Jjøқεr):

Pentru asta ai nevoie doar de o pereche de adidasi cu talpa moale si un mp3 player si alergi. atat. daca vrei si alte exercitii este doar la alegerea ta. si cat de mancare sanatoasa... evita excesul de sare, zahar si grasimi. avand in vedere ca mai tot ce e ambalat are un exces din astea, iti dai seama de ce la tv te baraie mereu cu evitarea doar a acestor 3 tipuri de alimente

| Jjøқεr explică:

Mentionez ca am 13 ani.