| xKracksX a întrebat:

Vreau sa pun masa musculara pe mine dar nu vreau sa ma duc la sala..Am 2 gantere 1x 8kg si o haltera de 20 kg. As vrea sa imi spuneti un program de antrenament pentru masa musculara pentru incepatori si sa imi spuneti ce exercitii as putea face acasa cu ganterele si haltera. Am 16 ani. Rog seriozitate si ofer funda celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| crytical a răspuns:

Tot ce vrei sa stii: http://scoobysworkshop.com/

| Cosmin86 a răspuns (pentru crytical):

Si acolo recomanda CLAR sala + alimentatie speciala.

NU antrenamente acasa laughing

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu alea nu ai cum sa pui masa musculara, asta e o ABERATIE DE COPII MICI.

"vreau muschi fara sa merg la sala" asta zic doar COPIII PAMPALAI SI FIRAVI, care RAMAN pampalai si firavi.

| Badumtsss a răspuns:

Cu acele gantere nu prea reusesti sa faci multe trebuie sa combini mai multe exercitii precum flotarile si tractiunile dar pe langa astea trebuie sa ai si o alimentatie bogata in proteine care pentru varsta ta sunt benefice mai ales ca vrei sa cresti in masa, mananca mult peste dar daca vrei sa pui cu adevarat masa musculara incearca Mex Size Max care combinat cu exercitiile acasa te vor ajuta.Succes