| bvkeny a întrebat:

Vreau si eu niste pareri,cum as putea slabi foarte mult, deoarece vreau de mult sa slabesc. Am 13 ani jumate, si cred ca vreo 70 kg. am 1.60. Inafara de baut apa, ce ar trebui sa fac sa slabesc?
Exista ceva care sa fac in casa?

5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Să fugi. Fa ture de stadion/teren si ai sa vezi ca scazi in greutate plus grija mare la alimentație.

| sir sanjei a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist.
Chiar daca vei face exercitii, s-ar putea sa nu le faci corect si daca nu ai grija la alimentatie, tot efortul depus este in zadar.
Vorbeste cu parintii tai, explica-le ca doresti sa slabesti si ca doresti sfatul unui specialist(nutritionist).
Dar mare atentie la ce manci.
Infometarea nu este o metoda eficienta de slabit!

| GeoforceExperience a răspuns:

Prietene daca vrei sa slabesti trebuie sa fi in deficit caloric, poti sa mananci sanatos + sa faci sport tot degeaba

| bvkeny explică (pentru GeoforceExperience):

GeoforceExperience adica ce trebuie sa fac?

| EllaTheStrange a răspuns:

Du-te si practica un sport care ti se pare atragator. Calarie, inot, basket, orice. Sau chiar fitness sau gimnastica. Mananca mai sanatos, fa-ti un regim pe care sa il respecti cat poti tu de mult (ma refer la a manca de trei ori pe zi intre orele...). Si incearca sa mananci cat mai sanatos.